Kokias galimybes pramonei atveria virtuali realybė?

Kokias galimybes pramonei atveria virtuali realybė?

Rugsėjis 11, 2019

Miestų festivalio „Inovacijų savaitė 2019” metu vyks verslui skirta konferencija „Virtualios realybės taikymas pramonėje”, kurioje pramonės atstovai į verslo procesus kviečiami pažvelgti per virtualios realybės akinius ir pagalvoti, kaip virtualią realybę galėtų pritaikyti savo sektoriuje.

Pastaraisiais metais įvairūs verslo segmentai vis dažniau naudojasi virtualios realybės technologijomis. Įvairių šalių ekonomikos ekspertai prognozuoja, jog pasaulinė virtualios ir papildytos realybės rinka per artimiausius 5 metus išaugs iki 80 proc. ir palies visus galimus sektorius. Pagrindinis šios konferencijos tikslas - pristatyti, kaip ši technologija veikia šiandien ir kokias galimybes ji gali atverti verslui.Renginio metu išgirsite apie VR technologijos pritaikymo atvejus įvairiuose pramonės segmentuose pasaulyje. Bus pristatomas virtualios realybės pritaikomumas skirtinguose procesuose, nuo gamybos linijos virtualaus remonto ar sklandžios veiklos palaikymo iki naujų darbuotojų apmokymų. Pranešimus skaitys Raudonojo kryžiaus organizacijos atstovas Christian Rouffaer (Šveicarija, Tailandas), virtualios realybės mokslinis tyrėjas ir praktikas Prajakt Pande (Danija), „EnterTraining” ir komandinių renginių agentūros „Catalyst Baltic“ vadovas Darius Lomsargis, “Gluk media” verslo plėtros vadovė Eva Brazdžionytė. Taip pat renginio dalyviai galės išbandyti įtraukiančių VR patirčių.

Kaip teigia organizatorių „Gluk Media” direktorius Andrius Juvko, virtuali realybė jau seniai nebėra vien žaidimų industrijos dalis, virtualios ir papildytos realybės sprendimai aktualūs medicinos, mokymų, pramogų industrijos, gamybos ir inžinerijos, statybų ir interjero sektoriuose bei kitose srityse. Pasaulyje ši technologija yra sparčiai vystoma ir panaudojimo galimybės plečiasi su kiekviena diena, todėl norisi į šią revoliuciją aktyviau įtraukti ir Lietuvos pramonės atstovus ir padrąsinti eiti galbūt nauju, tačiau pažangiu keliu.

Renginys vyks rugsėjo 19 d. (ketvirtadienį) 13 val. SEB inovacijų centre (Savanorių pr. 1, Vilnius). Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija kuri vykdoma čia. Organizatoriai: „Gluk media”, Partneriai ir rėmėjai : Ekonomikos ir inovacijų ministerija, MITA, Lietuvos inovacijų centras, klasteris „Nebula”, “Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija”.

Apie „IS‘2019“

Miestų festivalis „Inovacijų Savaitė 2019“ vyks rugsėjo 16–22 d. Tai novatoriškų idėjų kupinas įvairiuose Lietuvos miestuose vykstantys festivalis, suburiantis inovacijų entuziastus: visuomenininkus, verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovus ir jaunimą dalytis ateities vizijomis. Ketvirtą kartą organizuojamas festivalis šiemet aplankys 5 Lietuvos miestus: renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Tauragėje. 

Miestų festivalio renginius jungia 3 aktualios temos: skaitmeninimas ir dirbtinis intelektas, dizaino inovacijos ir kūrybinės industrijos, jauno ir inovatyvaus verslo skatinimas. Festivalio programoje – net 40 renginių! 

Festivalio programa ir registracija svetainėje: www.inovacijusavaite.lt